Do czego służy taśma teflonowa?

Taśma teflonowa najczęściej wykorzystywana jest w branży gazowniczej lub przez hydraulików, ale również i w warunkach domowych. Uszczelni ona w sposób skuteczny połączenia gwintowe czy złącza rur. Dzięki swoim właściwością może pracować w różnych zakresach temperatur (od -200 do nawet 260 stopni Celsjusza). Posiada wysoką odporność na substancje chemiczne i wszelkie uszkodzenia.

 

 

Właściwości taśmy teflonowej

Taśma teflonowa posiada wiele przydatnych właściwości. Jedną z nich jest elastyczność i miękkość, dzięki której montaż staje się łatwiejszy. Nie posiada natomiast właściwości sprężystych i nie puchnie po zetknięciu z wodą, dlatego nie musimy martwić się o niespodziewane przecieki. Taśma teflonowa nie ulega twardnieniu czy lepieniu, sprawdzi się również jako przekładka dielektryczna.

 

Zalety taśmy teflonowej

Łatwość w użyciu to jedna z zalet taśmy teflonowej, ze względu na elastyczność. Owinięcie nią końcówki jest szybkie i proste. Niezawodnie radzi sobie z uszczelnieniem gwintów w instalacjach różnego typu (gazowych czy wodnych). Taśma teflonowa jest bezpiecznym rozwiązaniem, ze względu na brak ryzyka powstania ogniwa elektrycznego podczas izolowania elementów elektrycznych. Jest to materiał o wysokiej wytrzymałości, ponieważ nie szczerbi się, ani nie odkleja.

 

Do czego służy taśma teflonowa?

Taśma teflonowa, po wprowadzeniu na rynek, szybko zastąpiła specjalistyczne kleje. Dziś każdy hydraulik nie wyobraża sobie pracy bez taśmy teflonowej. Służy ona do uszczelniania połączeń gwintowych cylindrycznych oraz złączek. Praca z tą taśmą jest bardzo prosta, ponieważ jest  samoprzylepna lub z klejem.

Taśma teflonowa uszczelniająca jest wykonana ze sztucznego, białego polimeru fluorowego, zwanego teflonem. Teflon najczęściej kojarzymy z patelniami teflonowymi. Nic bardziej mylnego, ponieważ z tego tworzywa wytwarzane jest wiele przedmiotów użytku codziennego. Taśma teflonowa występuje w postaci szpulek o różnej szerokości, grubości oraz gęstości. Sprawdź naszą ofertę!