Gdzie można wykorzystać plexi?

Plexi inaczej zwane szkłem akrylowym, jest tworzywem sztucznym zbudowanym z polimetakrylanu metylu. Nazwa plexi w branży handlowej kryje się również pod nazwami takimi jak: pleksi, pleksa lub pleksiglas.

Plexi w formie pierwotnej jest materiałem bezbarwnym, gładkim i błyszczącym, jednak istnieje możliwość uzyskania pleksi matowego. Plexi występuje najczęściej w postaci płyty, która jest gotowa do dowolnej obróbki lub w postaci konkretnych kształtów, jak na przykład bloków lub rur.

 

Wykorzystanie plexi w reklamie i marketingu

Plexi wykorzystuje się w produkcji różnych gadżetów, mebli czy konstrukcji a przede wszystkim swoje zastosowanie znajduje w branży reklamowej i marketingowej. Tworzywo te wykorzystywane jest w produkcji szyldów reklamowych wewnętrznych lub zewnętrznych czy liter przestrzennych, lub płaskich przeznaczonych do podświetlenia.

Pleksi stosują również firmy tworzące meble i elementy konstrukcyjne, które dzięki wykorzystaniu tego materiału tworzą bezpieczne szafy, półki, lady czy stanowiska na targi.

Wykorzystanie plexi w biurze i domu

Z zastosowaniem plexi spotykamy się również w życiu codziennym, podczas dekorowania naszego domu np. stosując antyramę plexi, która jest bezpieczną alternatywą dla antyram szklanych. Z plexi tworzone są również organizery do szuflad, pojemniki na biurko czy do kuchni.

Pleksi lustrzane może być wykorzystane jako alternatywa lustra, szczególnie w pokoju dziecięcym, co zwiększy bezpieczeństwo użytkowania. Materiał ten może być wykorzystany również do tworzenia ozdobnych napisów jako dekoracja ścienna.

Pleksi jako materiał uniwersalny

Pleksi charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i przeziernością. Jest materiałem uniwersalnym, który znajduje swoje zastosowanie w wielu branżach. Plexi można podzielić na dwa rodzaje: plexi ekstrudowane (które charakteryzuje się niższą ceną i dostępnością w postaci płyt o ograniczonej gamie kolorystycznej), plexi wylewane (jego cena jest wyższa, a materiał ten pozwala na tworzenie zaawansowanych projektów, płyty te są dostępne w nieograniczonej gamie kolorystycznej.