Zastosowanie taśmy PTFE

Prawidłowe uszczelnienie różnorodnych systemów stanowi gwarancję ich sprawnego funkcjonowania oraz bezpieczeństwa. Niezbędne będą materiały, pozwalające tę szczelność zachować. Jednym z produktów stworzonych w tym celu jest taśma uszczelniająca teflonowa, która dzięki swoim właściwościom cieszy się bogatym wykorzystaniem w wielu branżach. Poznaj jej cechy i zastosowanie oraz dowiedz się, co ją wyróżnia.

Czym jest taśma PTFE?

Dostępna w naszej ofercie samoprzylepna taśma teflonowa wykorzystywana jest do tworzenia różnorodnych uszczelnień, a to wszystko za sprawą swoich właściwości. Jej powierzchnia wykonana została z ekspandowanego politetrafluoroetylenu, dzięki czemu struktura zyskała mikropory, dodatkowo wspomagające jej właściwości. A wśród nich wymienić można odporność na wiele niesprzyjających czynników, takich jak:

  • środki chemiczne,
  • starzenie środowiskowe,
  • wilgotność,
  • promieniowanie UV,
  • niskie oraz wysokie temperatury. 

Taśma PTFE wyróżnia się również wysoką elastycznością, wykazuje także miękkość, co znacząco ułatwia jej montaż. Jest ona odporna na niesprzyjające warunki środowiska oraz wyróżnia się niskim współczynnikiem tarcia. 

Zastosowanie taśmy uszczelniającej

PTFE to taśma, która swoje zastosowanie znajduje tam, gdzie niezbędne jest bezpieczne i skuteczne uszczelnienie. Bez problemu łączy się ona z praktycznie wszystkimi stosowanymi w branżach tworzywami, takimi jak metale, szkło, tworzywa sztuczne, ceramika czy tworzywa gumowane. Tworzy ona razem z nimi szczelne połączenia, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo. Taśma teflonowa jest nieszkodliwa, dlatego bez obaw korzystać można z niej wszędzie tam, gdzie niezbędne jest korzystanie z materiałów o wysokim stopniu higieny. PTFE posiada niezbędne atesty zdrowotne, dlatego stosowana może być również w systemach mających bezpośredni kontakt z żywnością. Ponadto teflonowa taśma uszczelniająca wykonywana jest do tworzenia różnego rodzaju zbiorników, węzłów, pomp czy pokryw.